Pon-Pt: 8:00 - 16:00

Przemysłowe oczyszczalnie ścieków

ZASTOSOWANIE:

Duże oczyszczalnie przemysłowe sprawdzą się głównie przy oczyszczaniu ścieków o znacznych ładunkach, a zarazem nierównomiernym dopływie. Urządzenia te znajdą zastosowanie w obiektach noclegowych: hotelach, motelach, noclegowniach, a także w domach weselnych, szkołach, budynkach wielorodzinnych oraz na osiedlach mieszkaniowych, w miejscach obsługi podróżnych i na halach produkcyjnych. Najogólniej rzecz ujmując, przydarzą się w miejscach, gdzie ścieki pochodzą z innych źródeł aniżeli same gospodarstwa domowe.

DZIAŁANIE:

Części stałe zlokalizowane w ścieku osadzane są w osadniku wstępnym. Zanieczyszczenia te osiadają na dnie tworząc osad. Osadnik częściowo zatrzymuje również substancje ropopochodne. W przypadku obiektów gastronomicznych, gdzie ścieki charakteryzują się nadmierną ilością tłuszczu, wymagane jest użycie odpowiednich separatorów. O recyrkulację nadmiaru osadu czynnego z osadnika wtórnego dba pompa mamutowa. Aby zwiększyć osiągi urządzenia, można je dodatkowo wyposażyć w automatyczny dozownik chemiczny.

ZALETY:

Oczyszczalnie przemysłowe charakteryzują się zwiększoną odpornością na środki chemiczne. Modułowa konstrukcja umożliwia rozbudowę systemu, zależnie od własnych potrzeb i preferencji. Wysoka jakość zastosowanych materiałów odpowiada nie tylko za stabilność procesu oczyszczania, ale również szczelność czy wytrzymałość mechaniczną układu. Łatwe, intuicyjne sterowanie umożliwia stały podgląd pracy urządzenia. Na uwagę zasługuje również cicha praca. Oczyszczalnie sieciowe bazują na rozwiązaniach energooszczędnych, co przekłada się na niskie koszty ich eksploatacji.