Pon-Pt: 8:00 - 16:00

Neutralizatory kwasów

ZASTOSOWANIE:

Neutralizatory kwasów znajdą zastosowanie głównie w instalacjach ściekowych. Wbrew powszechnej opinii, urządzenia te sprawdzą się nie tylko przy laboratoriach chemicznych. Ich obecność jest niezbędna wszędzie tam, gdzie istnieje chociażby niewielkie ryzyko rozlania kwasów mineralnych. Przykładem może być tutaj akumulatorownia. Nadmienić należy, iż do neutralizatora nie wolno wprowadzać ścieków sanitarnych oraz deszczowych. W przypadku występowania tzn. ścieków o zmiennym pH zaleca się stosowanie układu korekty pH.

DZIAŁANIE:

Głównym celem neutralizatorów kwasów jest neutralizacja kwasów zlokalizowanych w ściekach. Urządzenia te montowane są nie w samej kanalizacji, zaś przed głównym wlotem. Istnieje niewiele miejsc, których specyfikacja wymusza na właścicielu konieczność montażu neutralizatora. Do najpopularniejszych należą laboratoria i pracownie chemiczne, wspomniane już akumulatorownie, a także magazyny obsługiwane przez maszyny akumulatorowe (np. wózki widłowe). Neutralizatory kwasów zaliczane są do grupy urządzeń przepływowych. Ścieki z zawartymi w nich kwasami wpływają do specjalnej części osadowej, w której dochodzi do procesu sedymentacji – następuje wytrącenie zawiesiny mineralnej. Następnie kwaśna część transportowana jest do komory neutralizacyjnej, gdzie dochodzi do reakcji neutralizacji.

ZALETY:

Niewątpliwą zaletą prezentowanych przez nas neutralizatorów kwasów jest mnogość dostępnych rozwiązań. Odpowiednie urządzenia doskonale sprawdzą się do zabudowy w gruncie zielonym, do zabudowy w ciągach komunikacyjnych, a także jako neutralizatory wolnostojące – do pomieszczeń. Na uwagę zasługuje bogaty asortyment dodatkowy. Zależnie od potrzeb możliwe jest wyposażenie urządzenia w specjalne sondy pomiarowe wartości pH z monitoringiem GSM w czasie rzeczywistym, awaryjny system dozowania reagentów (korekta wartości pH), układ wentylacji mechanicznej bądź układy toczne (zespolone bezpośrednio z neutralizatorem). Całość wykonana została z wysokiej jakości materiałów – dodatkowo zabezpieczonych przed korozją. Urządzenia te charakteryzują się długim okresem żywotności.